Кошик
329 відгуків
AgroSemka
+380 (50) 530-87-39
+380 (68) 258-06-35

Як збільшити врожай огірків: корисні поради

Як збільшити врожай огірків: корисні поради

Хороший урожай завжди тішить власників земельних ділянок, фермерів та агрономів. Але щоб досягти бажаного результату, потрібно детально вивчити особливості зростання тієї чи іншої культури, її забаганки й потреби. Сьогодні розглянемо докладніше, як збільшити урожай огірків.

Особливості поливу огірків

Своєчасна подача вологи до плодів забезпечує правильне, продуктивне зростання культури, високий урожай огірків. Виконувати полив потрібно на кожному етапі у необхідних дозах, з різною періодичністю.

 1. Коли насіння огірків тільки посаджено, поливати його потрібно один раз на день, бажано зранку. Кількість води має становити 3-5 літрів на квадратний метр. За сонячної погоди полив має орієнтуватись на те, наскільки швидко висихає ґрунт. Коли на вулиці прохолодно, потреба у волозі знижується.
 2. Після того, як з'явилася зав'язь, частота поливу змінюється. Із цього моменту й до довгоочікуваної хвилини збирання плодів ґрунт потрібно зволожувати один раз на 2-3 дні. Кількість води має становити 10-14 літрів на квадратний метр.
 3. Коли до збирання врожаю залишається близько двох тижнів, достатньо поливати ґрунт один раз на тиждень. При цьому кількість води брати попередню.

Важливо пам'ятати про те, що вода повинна бути правильної температури, щоб живити кореневу систему, а не завдавати їй шкоди. Полив огірків слід здійснювати водою +19 °С. Дотримуючись цього правила і знаючи, чим полити огірки для врожаю, городники отримають бажаний результат своїх старань.

Підкормка огірків для збільшення врожаю

Правильний полив важливий і необхідний задля підвищення родючості овочів. Але не менш важливою є підкормка огірків для збільшення врожаю. Є достатньо добрив як готових, так і саморобних, створених із підручних засобів. Використовувати їх необхідно, щоб наситити ґрунт корисними речовинами, які позитивно вплинуть на зростання культури.

Популярними саморобними підкормками, що впливають збільшення врожаю огірків, є наступні.

 1. Зола. Одну склянку розводять з літром води. Такого добрива достатньо, щоб наситити ґрунт необхідними речовинами для гарного росту плодів. Наливають суміш біля коріння, потроху біля кожного куща. Таким чином можна купити насіння огірків і виростити гарний врожай.
 1. Дріжджі. На 100 г дріжджів (сирих) потрібен 1 літр води. Після того, як суміш трохи настоїться, потрібно збільшити кількість води до 10 літрів, цією сумішшю і поливати. Підкормка огірків дріжджами сприяє розмноженню сприятливих мікроелементів, що позитивно впливає на зростання культур, врожайність.
 2. Молочна сироватка. Цей молочний продукт – джерело корисних речовин для підживлення огірків. Його використовують для обприскування культур, роблячи суміш 1:3, де одну частину становить сироватка, а три частини – вода. Для добрива кореневої системи слід зробити розчин 1:10, де одна частина сироватки і десять частин води. Підкормка огірків молоком, молочними продуктами користується популярністю у городників.
 3. Помідорне бадилля. Бадиллям потрібно заповнити дві третини ємності, залити водою. Потім залишити на чотири дні настоюватися. Коли суміш забродить, її потрібно розбавити з водою 1:10, полити паростки огірків біля коріння. Окрім насичення поживними речовинами ґрунту, помідорне бадилля захистить плоди від шкідників.

Щоб зрозуміти, як виростити гарний урожай огірків, потрібно попередньо вивчити стан ґрунту. Це допоможе підібрати найбільш підходящий засіб.

Підв'язка рослин

Ще одним важливим моментом є підв'язування огірків. Деякі городники не здійснюють цю процедуру, плоди і так достигають. Однак не підв'язані огірки більше наражаються на ризик зараження через вологу ґрунту.

Є ціла низка переваг, що вказує на те, що підв'язку варто робити:

 • грядки виглядають обережніше;
 • до рослини надходить більше повітря та сонячних променів, завдяки чому підвищується врожайність;
 • за такою грядкою простіше доглядати;
 • збирання плодів займає менше часу.

Процес підв'язки трудомісткий, проте ефект від нього не змусить чекати. На грядці встановлюється міцна металева опора у вигляді турніка, до неї фіксуються дроти або алюмінієві троси. Потім кожен пагін акуратно тканинною підв'язкою закріплюється вертикально. У міру зростання культури потрібно додатково підв'язувати рослину, щоб вона росла у висоту.

Як виростити хороший урожай огірків в теплиці?

Знаючи, де правильно купити насіння овочів оптом, чим поливати огірки для хорошого врожаю та які добрива використовувати, можна стати успішним городником. Проте варто не забувати, що від того, де зростатиме культура, залежить процес догляду за рослинами.

У теплиці необхідно дотримуватися таких умов:

 • провітрювати приміщення, коли температура повітря перевищує 30 градусів за Цельсієм;
 • стежити за вологістю ґрунту, адже у теплиці він швидше висихає;
 • контролювати висоту пагонів, надто високі забирають багато кисню, чим знижують можливість хорошої родючості культури.

Мріючи про родючість культур, в які городники, фермери вкладають чимало сил, вони проходять чималий шлях, перш ніж зрозуміти, як виростити хороший урожай огірків. Знайшовши свій дієвий метод, вам буде чим вихвалятися перед сусідами, родичами.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner