Як правильно садити помідори у відкритий ґрунт: терміни та рекомендації

Томати – це популярна культура, яку намагається вирощувати кожна господиня на своїй ділянці. Ви теж не проти виростити на своєму городі стиглі помідори? Тоді наш агромагазин AgroSemka пропонує недорого купити насіння томатів різних сортів з доставкою. Також ми підготували для вас важливу інформацію про те, як правильно садити помідори у ґрунт, пророщувати розсаду. Дотримуйтесь нескладних рекомендацій, і ви отримаєте чудовий урожай.
Обираємо ділянку, готуємо ґрунт. Схема посадки помідор
Посадка томатів у відкритий ґрунт – це справа, яка потребує особливого підходу до вирішення питання, адже принести землю з магазину та розсипати її по ділянці не вийде. Досвідчені городники добре знають, як садити помідори у відкритий грунт, і охоче діляться своїми секретами.
Підготовка місця під томатні ряди включає такі етапи:
- визначення з місцем;
- орання або перекопування;
- удобрення;
- оформлення грядок.
Висівати томати слід там, де сонце добре висвітлює ділянку. Буде добре, якщо на ньому раніше росли цибуля, морква, огірки. А ось після інших пасльонових краще садити томати не раніше, ніж через три роки. А ще городники зауважили, як садити розсаду помідорів поруч із суницями, можна збільшити врожай обох культур.
Томат – це рослина, яка має свої вимоги до ґрунту. Посадка розсади помідорів краща на піщаних суглинках, до яких додають органічні добрива. Важкі, перезволожені та холодні землі не підходять для цього. Висока кислотність також зашкодить культурі.
Перед вирощуванням томатів необхідно обробити ґрунт двічі:
- восени переорати ділянку для знищення бур'янів;
- навесні копати лопатою землю, боронити перед розбивкою грядок.
Перед тим, як здійсниться посадка помідорів у відкритий ґрунт, слід внести до нього добрива:
- Восени внести органічні добрива. Можна взяти 5 кілограмів перегною на 1 квадратний метр. Підійдуть і мінеральні добрива – по 50 г суперфосфату або 25 г калійної солі на 1 квадратний метр.
- Перед посадкою навесні внести послід птахів (на 1 квадратний метр – 1 кілограм), золу (та сама пропорція), сульфат амонію (25 г на 1 квадратний метр).
Посипати землю гноєм не рекомендується, тому що тоді на рослині активно наростатиме зелена маса, а от формуватися плоди не будуть.
Посадка розсади помідорів – як підготувати її до посадки в ґрунт
Коли і як відбувається посадка помідор у відкритий ґрунт? Все залежить від того, які сорти ви вирішили вирощувати. У ґрунт можна висаджувати розсаду, яка досягала такого віку:
-
- 45-50 днів – для ранніх сортів;
- 55-60 днів – для сортів середнього дозрівання;
- 70 днів та більше – для пізніх сортів.
Якщо висадити молодшу розсаду, термін її адаптації до нових умов суттєво збільшиться, а кущ погано протистоятиме хворобам, шкідникам. Перед посадкою рослинку слід рясно полити, а потім акуратно діставати з землі.
Висаджування томатів у ґрунт
Правильна схема посадки помідор включає дотримання простого алгоритму дій:
- Заздалегідь підготуйте лунки. Розташуйте їх у шаховому порядку. Залишайте відстань між рядками мінімум 30-40 см. Покладіть добриво в ямку та посипте його ґрунтом.
- Разом з грудкою землі біля кореня розсаду обережно помістіть у лунку. Заглибте стебло приблизно на 10 см від початкового рівня.
- Поливайте рослину в кілька прийомів.
- Нахиліть стебло трохи в бік, потроху засипайте ямку землею, трохи утрамбуйте.
При необхідності обов'язково поливайте розсаду, не забувайте про мульчування.
Догляд за помідорами після висадки
Ви вже знаєте, як правильно садити помідори на розсаду, висаджувати у відкритий ґрунт, а тепер поговоримо про те, як їх правильно підв'язувати, адже це дуже важливий момент догляду за рослиною. Процедура підв'язки необхідна тоді, коли саме стебло вже не може утримувати вагу плодів. Щоб уникнути можливого зараження рослин при посадці, використовуйте стрічки та кілочки лише один раз. Підв'язуючи стебло, не варто затягувати стрічки занадто туго, щоб не пошкодити рослину, стебло.
Підв'язувати томати можна різними способами:
- По одному до кілочка. Для цього можна використовувати кілочки, трубки, т.п., встановлювати їх слід біля кожної рослини. Опора по висоті має бути не нижчою за кущ. Такий спосіб підходить для низькорослих та середніх сортів.
- Використовуйте горизонтальні смуги матерії. Щоб спорудити таку конструкцію, потрібно між рядами томатів встановити кілочки приблизно через 1,5-2 м один від одного, прив'язати їх до смуг через кожні 30 см за висотою. І вже до цього слід прив'язувати саму рослину.
- За допомогою сітки. Полотно сітки з металу встановлюється між рядами, а до нього за допомогою прищіпок для рослин закріплюються стебла розсади.
Тепер ви знаєте, як підготувати ділянку та висадити на неї розсаду томатів. А купити насіння помідор, інших овочів ви завжди можете у нашому інтернет-магазині AgroSemka.
- Що означає маркування F1 на упаковці насіння: особливості та характеристикиЩо означає насіння з позначкою f1? Власне, це скорочення. Ф – перша буква італійського слова filli, тобто діти. А цифра 1 вказує на те, що діти належать до першого покоління.Що означає маркування F1 на упаковці насіння: особливості та характеристики
- Вибираємо сусідів для огірків: що можна садити поряд, а що не можнаСусідство овочів на грядці – одна з найскладніших тем, що обговорюється дачниками, агрономами. Робити висновки варто, ґрунтуючись на власні спостереження, а також на поради фахівців галузі, досвідченіших колег.Вибираємо сусідів для огірків: що можна садити поряд, а що не можна