Вибираємо сусідів для огірків: що можна садити поряд, а що не можна

Сусідство овочів на грядці – одна з найскладніших тем, що обговорюється дачниками, агрономами. Робити висновки варто, ґрунтуючись на власні спостереження, а також на поради фахівців галузі, досвідченіших колег. Сьогодні поговоримо про те, що посадити поряд з огірками у відкритому ґрунті чи в теплиці, щоб отримати здорові рослини та відмінний урожай.
Бажані сусіди на грядці для огірків
Дачники й городники-початківці, можливо, навіть не замислюються над тим, наскільки важливе сусідство різних видів рослин на одній грядці. Але їх досвідченіші колеги, звичайно ж, помічали, що поряд з одними культурами огірки, наприклад, дають гарний урожай, а біля інших навпаки – почуваються не дуже добре, часто хворіють. Розберімося, які рослини найкращі сусіди на грядці огірків, а які вороги.
- Томати.
Саме помідор є частим сусідом огірків на українських городах, але чи це правильно? Чому не можна садити помідори та огірки разом? По суті, ці культури не заважають одна одній, але вони вимагають абсолютно різних умов. Томат любить сухе, помірно тепле повітря, полив під корінь. Огірочки люблять спеку, вологу, тому їх потрібно рясно поливати, дощувати. З цього випливає, що створити однаково комфортні умови для обох культур складно, особливо на закритих ґрунтах. - Болгарський перець.
Думаєте, як правильно садити огірки з перцем, вважаєте це чудовою ідеєю? Зовсім ні. Хоч вони однаково люблять тепло, але до вологості ставляться по-різному. Перчикам протипоказана висока вологість. До того ж вони можуть створювати зайву тінь. - Кукурудза.
Високі стебла кукурудзи огірок може використовувати як опору, до того ж вони захищатимуть від прямих сонячних променів, які обпікають. Єдине застереження, обидві культури потребують азоту, тому перш як садити кукурудзу з огірками, варто подумати про підкормку, стежити за станом рослин протягом росту. - Цибуля та часник.
Часник, цибуля можуть оберігати огірочки від низки захворювань (кутаста плямистість, бактеріоз), володіючи антисептичною дією та потужним запахом. Саме аромат цих рослин може відлякувати шкідливих комах, на кшталт ведмедки, попелиці. Але вони здатні гнітюче діяти на зріст, до того ж перед збиранням урожаю цибулі потрібно менше води. Тому ці рослини можуть бути сусідами, але бажано на відстані 50 см. - Кабачки.
Що категорично не можна садити поряд з огірками, то це кабачки. Обидва з одного сімейства – гарбузових, що спрощує догляд, але… При цвітінні вони перехрещуватимуться, що зменшить кількість плодів, погіршить посівний матеріал. До того ж вони хворіють на однакові хвороби, використовують із ґрунту ті ж мінерали, речовини. Кабачок має більш розвинену кореневу систему, велике листя, що пригнічує сусіда. - Картопля.
Обидві рослини страждають від фітофтори, тому доведеться ретельно стежити, щоб вони не заразили одна одну. Також будьте акуратними з підживленням, протравленням картоплі, щоб це негативно не позначилося на сусіді. - Капуста.
Це, мабуть, ідеальний сусід, як і всі хрестоцвіті. Всі вони люблять тепло, рясний полив, що спрощує догляд, робить сусідство приємним, корисним. - Баклажани.
Загальне у цих рослин – потреба у теплі. Різне – ставлення до вологості. Баклажанам шкідлива рясна вологість, бризки води, тому культури можуть бути в одній теплиці, але за перегородкою. - Горох.
Хочете знати, як розумно садити огірки на городі? Відповідь проста – бобові, у тому числі горох. Річ у тім, що ці культури виробляють азот, який потрібний огіркам. Тому їх можна посадити довкола грядки або в центрі її, а після збирання врожаю зрізати стебла, залишивши коріння на добрива. - Гарбуз.
Ця баштанна культура належить до сімейства Гарбузових, як і огірки, тому вони використовують ті ж поживні речовини, хворіють на подібні хвороби. Отже, роздумуючи, що садити поруч із огірками, краще уникати баштанних, у тому числі кавун, диню.
Ще деякі цікавляться думкою фахівців про сусідство суниці, полуниці з огірками. По суті, нічого погано в цьому немає. Але не рекомендується висаджувати ягоди на грядках, де раніше росли корнішони.
А якщо посадити поряд з огірками огірки?
Актуальним також може бути питання дачників, городників щодо можливості висаджувати в одній теплиці або поряд на відкритому ґрунті різні сорти цієї культури. Відповідь позитивна, якщо ви не збираєтеся використовувати насіння рослин надалі, як посівний матеріал. Адже логічно, що під час цвітіння вони перезапилюватимуться, перехрещуватимуться.
Якщо вас це не турбує, ви хочете купити насіння огірків різних сортів, щоб посадити поряд, тоді продумайте їх період зростання, висоту. Потрібно створити рівні умови перед освітленням для всіх рослин, виключаючи надмірне буяння одного сорту, що затемнить своїм листям інший.
Якщо ви дуже хвилюєтеся за свій майбутній урожай, то приділіть достатньо уваги не тільки сусідству культур у вас на грядці, а й якості посівного матеріалу. Придбати якісне насіння овочів ви зможете в магазині AgroSemka від найкращих українських, а також голландських, польських виробників. Для продажу менеджери ретельно відбирають продукцію, тому матеріал відрізняється відмінними посівними, сортовими якостями.
Потрібна консультація, допомога в підборі? Звертайтесь до наших менеджерів за телефонами, що вказані на сайті, і вони нададуть вичерпні безкоштовні консультації, допомогу у виборі продукції, оформленні замовлення. Надсилаємо оперативно ваші покупки по всій Україні!
- Як правильно зберігати насіння овочів: ємності, температурні режими, корисні порадиВсім городникам знайома ситуація, коли після весни, літа залишаються у певній кількості насіння овочів. Тому саме по собі виникає питання, як правильно зберегти посівний матеріал до наступного року, чи можна це робити взагалі, щоб не зіткнутися з повним розчаруванням.Як правильно зберігати насіння овочів: ємності, температурні режими, корисні поради
- Що означає маркування F1 на упаковці насіння: особливості та характеристикиЩо означає насіння з позначкою f1? Власне, це скорочення. Ф – перша буква італійського слова filli, тобто діти. А цифра 1 вказує на те, що діти належать до першого покоління.Що означає маркування F1 на упаковці насіння: особливості та характеристики