Кошик
366 відгуків
AgroSemka
+380 (50) 530-87-39
+380 (68) 258-06-35

Фунгіциди: що це таке, для чого використовують, види

Фунгіциди: що це таке, для чого використовують, види

Всі, хто займається вирощуванням сільськогосподарських культур, знають, що вони часто зазнають грибкових та бактеріальних інфекцій. Джерелами зараження є багато факторів, включаючи й людину. Тому фахівці рекомендують фунгіциди купити як своєчасний запобіжний захід, який допоможе попередити прояв різних захворювань.

Що таке фунгіцид?

Фунгіциди – це хімічні засоби боротьби з різними захворюваннями рослин. Лікувальні властивості препаратів дозволяють ефективно блокувати та пригнічувати розвиток грибків, які є збудниками інфекційних уражень. Найчастіше поширення шкідливих патогенів відбувається повітряним шляхом чи через воду. Однак мають місце й інші джерела зараження:

  • комахи – кліщі, нематоди;
  • під час вегетаційного розмноження рослинності;
  • людина – ручне та механічне оброблення;
  • занесені разом із посадковим матеріалом – насіння, розсада.

Асортимент запропонованих найменувань препаратів та його типів дуже широкий. Вони відрізняються своєю дією, ефектом. Випускаються у вигляді емульсій, розчинів, порошків. Тому, щоб правильно вибрати потрібний засіб, варто розібратися, що таке фунгіциди, їх властивості, особливості.

Як застосовують фунгіцидні засоби для рослин?

Будь-яке оброблення фунгіцидами проводиться в суворій відповідності до інструкції, дозування та призначення. Неконтрольоване використання може призвести до протилежних результатів.

Зазвичай фунгіциди застосовують від грибкових інфекцій, а випускають їх під конкретні види культур – зернові, томати, кімнатні рослини, т.п. Сучасні речовини здатні боротися з такими захворюваннями:

  • фузаріозою;
  • борошнистою росою;
  • гниллю;
  • фітофторозою;
  • плямистістю на листі.

Один препарат може бути актуальним для кількох інфекцій, проте універсального від всього знайти не вдасться. Це пов’язано з тим, що багато рослин страждають від індивідуальних хвороб.

Дані засоби застосовуються різними методами:

  • обприскуванням – стебла рослин обпилюють із розпилювача ранньою весною, пізно восени;
  • протруюванням – насіння, бульби чи коріння обробляють до посадки;
  • внесенням у ґрунт – порошкоподібні або розчинені у воді засоби вносять у ґрунт під час скопування або поливу.

Методом обприскування часто обробляють теплиці чи сховища. Такі заходи допомагають знищувати живі патогенні організми.

Класифікація фунгіцидних препаратів

Існує не один спосіб систематизації даних речовин на групи. Класифікація проводиться в залежності від певних якостей засобів. Наприклад, говорячи про фунгіциди, які бувають за походженням, варто згадати хімічні – створені на основі різних хімічних сполук, і біологічні – у складі присутні бактерії-антагоністи грибків. Другий тип відрізняється низьким рівнем токсичності при непоганій ефективності, тому його цінують фермери.

В залежності від способу проникнення в тканини рослин виділяють:

  • контактні – знаходяться на поверхні рослин, їхня потужність залежить від кількості речовини, стійкості, погодних умов;
  • фунгіциди системної дії – проникають усередину, поширюються судинами рослини;
  • локальні – можуть проникати всередину, проте не здатні переміщатися судинною системою до інших частин рослини.

Види фунгіцидів систематизують ще й за характером впливу. Так виділяють захисні, імунізуючі та лікувальні. Також можна знайти неорганічні та органічні типи. Перші є результатом поєднання сірки, ртуті, міді, заліза, а другі – не містять важких металів, розкладаються під час життєдіяльності живих організмів.

Плюси та мінуси застосування фунгіцидів

Фермери часто ставлять питання – що приносять фунгіцидні засоби для рослин більшою мірою – користь чи шкоду? Частина фахівців не боїться користуватися ними, інша половина категорично відкидає. Однак світова практика показує, що запобігти проблемам легше, ніж їх усувати. До того ж потенційна шкода врожаю від фунгіцидів набагато менша, ніж від інфекцій.

Застосування може дати такі переваги:

  • широкий спектр дії;
  • висока ефективність;
  • зручність застосування.

Як і будь-який хімічний препарат, фунгіциди за безвідповідального використання завдадуть шкоди. Тому дуже важливо дотримуватись зазначених рекомендацій, а також техніки безпеки під час оброблення: індивідуальний захист, гігієна, жодної їжі поруч із хімією. Також важливо витримувати всі терміни активності речовини, не вживати раніше часу плоди.

Світова хімічна галузь постійно розвивається, удосконалюється, тому сьогодні можна підібрати нетоксичні засоби захисту рослин. Магазин AgroSemka реалізує сертифіковані безпечні засоби за доступною вартістю, щоб убезпечити врожай від захворювань, проблем.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner