Калійні добрива
Досвідчені садівники та городники часто шукають в інтернеті, де купити калійне добриво. І це легко пояснити тим, що воно стимулює активне зростання рослин, підходить для різних культур. Калій покращує обмін речовин, допомагає накопичити сахариди, прискорити процес фотосинтезу. При постійному калійному підживленні рослина більш стійко переносить несприятливий вплив довкілля.
Вигідно купити калійні добрива пропонує наш інтернет-магазин AgroSemka. На нашому сайті ви можете замовити доставку потрібних вам товарів. При необхідності менеджери магазину порекомендують вам оптимальний набір добрив та допоможуть оформити покупку.
Навіщо потрібні калійні добрива
Калій – це мікроелемент, який дуже потрібний рослинам для нормального зростання та розвитку. Він допомагає покращити вуглеводний та білковий обмін, підвищити врожайність, збільшити стійкість культур до прохолодної погоди, а також зробити цвітіння щедрішим та тривалішим. Ще він підвищує стійкість до морозів та посухи, сприяє накопиченню крохмалю та цукру.
Калійні добрива можуть бути такими, що швидко розчиняються у воді та призначені для внесення тільки в осінній період або у будь-який час. Калійні добрива в Україні підходять для різних культур:
- Огородніх: огірків, картоплі, помідорів, баклажанів, перців, моркви, цукрових буряків.
- Плодово-ягідних: яблунь, слив, груш, вишні, кавунів.
- Квітів: кал, гортензій, гербер, стрептокарпусів та ін.
Полуниця, цибуля, редис, салат, полуниця потребують щонайменше калійних добрив.
Як дізнатися калію багато чи мало?
Терміново додайте калійні мінеральні добрива для огірків або інших городніх культур, якщо ви помітили, що вони слабо цвітуть або їхнє цвітіння зовсім не настає, а самі стеблини ослабли, стали дуже тонкими. Також на нестачу калію може вказувати зміна кольору листочка. Якщо їх верхівки починають рудіти (вигоряти), а низ, навпаки, набуває темного відтінку, - це симптом недостачі калію. На це також вказує надмірна кількість пасинків або хлоритичні плями на листочках.
Але при внесенні калійних добрив не варто також перестаратися. Якщо їх буде занадто багато, це теж негативно позначиться на стані рослин. У такому разі їх листя стане занадто тонким, на них можна буде помітити міжжилковий хлороз. Верхівка ж листочка може набути бурого відтінку. Нижні листочки можуть морщитись і скручуватися. Також псуються коріння – їх кінчики відмирають.
Особливості використання добрив
Калійно-магнієве добриво для квітів, овочевих та фруктових культур – універсальне. Це означає, що його можна використовувати як підживлення різних видів:
- основне;
- передпосівне;
- додаткове.
Використання добрив як основного підживлення передбачає внесення його восени перед оранкою або перед перекопуванням. У цьому випадку часто зупиняють вибір на добривах, де також додається хлор для підкислення ґрунту. Оскільки хлор вимивається з ґрунту до весни, він не завдає жодної шкоди садово-городнім культурам.
Калійні добрива купити та вносити можна перед посівом. Тоді його слід вносити прямо в лунки, можна в комбінації із сульфатами.
Як додаткове підживлення добрива для рослин купити та вносити рекомендується перед початком цвітіння рослин і в момент дозрівання плода. Якщо ґрунт бідний, тоді вносити добриво слід поступово, щоб рослина вбирала їх також поетапно (це допоможе уникнути надлишку калію). Дізнатись необхідну кількість добрив для тієї чи іншої культури можна з інструкції на упаковці.