Кошик
536 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Димитрія Ростовського "21", Макарів, Україна
+380 (50) 530-87-39
+380 (68) 258-06-35
AgroSemka

Азотні добрива

Азот – найпоширеніший хімічний елемент Землі, що складається з двоатомної молекули Nitrogen, газ без кольору, смаку, запаху. А ще азот є складовою хлорофілу, завдяки якому відбувається процес фотосинтезу, рослини мають зелений колір. Він легко розчиняється у воді й вимивається з ґрунту, тому рослинність для повноцінного росту, підвищення врожайності потребує азотні добрива для підживлення.

Азотні добрива – користь, необхідність для рослин

Органіка складається з чотирьох основних хімічних елементів: азот (N), вуглець (С), водень (Н), кисень (О). Ці елементи становлять численні органічні сполуки, а рослини містять їх у кожній своїй частині: гілках, стеблах, листях. Нестача одного елемента в листі, наприклад, позначається на кольорі (з'являється жовтуватий відтінок), життєдіяльності рослини. Від кількості азоту, наприклад, напряму залежить об’єм урожаю, його якість.

У сільськогосподарській галузі азотні сполуки використовують для вирощування зернових і технічних культур, овочів. Удобрювати ґрунт слід заздалегідь, враховуючи його стан, клімат і те, що на ділянці зростатиме.

Сьогодні азотні добрива в Україні можна купити двох типів: мінеральні та органічні. Азотовмісні сполуки бувають різних видів, від цього залежить, наскільки добре вони ввійдуть у реакцію, якийсь час пробудуть у ґрунті. Їх виготовляють у формі готової суміші, гранул, порошку.

Класифікація добрив

В спеціалізованих магазинах можна купити азотні добрива основних видів – це сульфат амонію, селітра, сечовина. Селітра буває декількох різновидів: аміачна, натрієва та кальцієва. Кожна назва говорить про головні діючі елементи.

  1. Кальцієва селітра призначена для ґрунту з підвищеною кислотністю, підіймає показники врожайності та позитивно позначається на стані ґрунту за системного використання. Через складності зберігання рекомендується купувати дане підживлення перед вживанням. Період використання – весна-літо. Застосовується для озимих культур.
  2. Аміачна селітра завдяки своїй невеликій ціні – найпоширеніше добриво. Добре засвоюється ґрунтом, купити аміачну селітру варто під час обробки землі та при підживленні рослин. Категорично забороняється контакт зі стеблами, листям.
  3. Натрієвою селітрою удобрюють коренеплоди. Вона швидко вимивається із ґрунту. Застосовувати рекомендується під час посадки рослин. Працювати слід акуратно, протипоказаний контакт зі шкірою. Заборонено використовувати у теплицях.

Добре розчиняється сечовина – добриво у формі гранул, але воно погано затримується у ґрунті. Сечовину можна використовувати не тільки для живлення кореневої системи. Важливо, вона не підходить для кислого ґрунту.

Сульфат амонію досить довго залишається в ґрунті, хоч і добре розчиняється. Він збагачений сіркою, тому його використовують на ділянках із її дефіцитом. Сірка позитивно впливає на збереження овочів. Але варто пам'ятати, що не слід удобрювати сульфатом амонію кислу землю. Добриво просто зберігати, воно не вбирає вологу.

Азотно-фосфорно-калійне добриво належить до класу мінеральних. Добре розчиняється, підходить більшості культур і типів ґрунту. Є універсальним, його застосовують під час оброблення землі та для підживлення. Періоди для збагачення ґрунту – весна, осінь.

Де купити азотні добрива вигідно?

На сайті агромагазину AgroSemka ви знайдете усі необхідні товари для вашого господарства. Асортимент добрив, посівного матеріалу підібраний професійно, відповідно до особливостей нашого клімату, ґрунтів. Якщо ви бажаєте азотні добрива для малини, лохини, помідор, картоплі чи зернових культур, телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті, або оформлюйте замовлення онлайн. Оплата здійснюється за реквізитами та можлива післяплата.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner